Zadanie numer: MBO 2

Mrągowskie trampoliny - Park zabaw

Tytuł
Mrągowskie trampoliny - Park zabaw
Typ zadania
INWESTYCYJNE
Numer
MBO 2
Lokalizacja
Park Lotników
Skrócony opis
Chcemy podnieść atrakcyjność Mrągowa poprzez montaż m.in parku trampolin ziemnych w postaci zestawu 8 trampolin w planie prostokąta w centrum, gdzie dzieci z sąsiedztwa i turyści mogą spędzić czas na ocienionym przez drzewa terenie.
Opis zadania
Zadanie ma na celu zwiększenie atrakcyjności miasta poprzez zainstalowanie parku trampolin ziemnych składających się z 8 elementów na planie prostokąta, (w przestrzeni Parku Lotników). Plan realizacji zadania polegać będzie na: 1. Przygotowaniu dokumentacji projektowej (listopad-grudzień 2024). 2. Uzyskanie niezbędnych pozwoleń – w tym wypełnienie zaleceń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (styczeń-marzec 2025). 3. Wykonanie prac odkrywkowych zaleconych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (kwiecień 2025). 4. Posadowienie trampolin i ogrodzenie ich (maj 2025). 5. Wykonanie tablicy informacyjnej z regulaminem. Dla nas - rodziców, ważne jest bezpieczeństwo więc wymagania według nas i na podstawie informacji od producentów, powinny być następujące: 1. maty do skakania wykonane z wytrzymałych elementów poliamidowych w kształcie litery „V” (lamelek), posiadających antypoślizgową powierzchnię w postaci występujących na przemian wypustek poziomych i okrągłych, 2. lamelki nawleczone na linki ze stali nierdzewnej w elastycznej otulinie, 3. kołnierz gumowy – elastyczna osłona zakrywająca górną część urządzenia wykonana z granulatu gumowego i kleju poliuretanowego, grubość gumy 4 cm, 4. konstrukcja spawana w postaci skrzyni wykonanej z ocynkowanej stali, Urządzenie powinno posiadać certyfikat potwierdzający zgodność z normą PN-EN 1176-1:2017-12 wydany przez jednostkę certyfikującą akredytowaną przez PCA lub równoważną jednostkę zagraniczną. Trampolina powinna być objęta następującą gwarancją: 25 lat na stalową konstrukcję skrzyni oraz 3 lata na lamelki. Ogrodzenie powinno być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 27 października 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2023, poz. 2442).
Uzasadnienie potrzeby realizacji zadania
Obecnie na placu zabaw pozostała piaskownica, bujaki sprężynowe i karuzela. Jest to jedyne miejsce w śródmieściu, gdzie dzieci z sąsiedztwa i turyści mogą spędzić czas na ocienionym przez drzewa terenie. W okolicy deptaku (od strony ul. Żeromskiego) znajduje się mały plac zabaw, ale nie jest on na tyle duży, żeby wygodnie pomieścić wszystkie dzieci chętne do zabawy – tę funkcję zawsze pełnił plac zabaw właśnie w centrum miasta. Aby cieszyć dzieci, chcemy zainstalować park trampolin ziemnych w Parku Lotników. Jest to jedna z największych atrakcji dla dzieci, która niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych, takich jak np. poprawa krążenia krwi, to także doskonałe wsparcie dla motoryki dziecka i jego równowagi. Oprócz tego, trampoliny ziemne poprzez swoje wymiary i umiejscowienie w ziemi niwelują ryzyko urazów znanych z trampolin naziemnych. Posadowienie ich w sąsiedztwie placu zabaw rozszerzy i uatrakcyjni strefę aktywnego spędzania czasu również na pozostałym zielonym terenie.
Beneficjenci zadania
Beneficjentami zrealizowanego projektu będą: • dzieci – głównymi beneficjentami placu zabaw są dzieci, które mogą się na nim bawić, rozwijać swoje umiejętności fizyczne i społeczne oraz spędzać czas aktywnie i kreatywnie, • rodzice/opiekunowie – korzystają z placu zabaw, ponieważ mogą zapewnić swoim dzieciom bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy, a także spędzić razem z nimi czas na świeżym powietrzu, • społeczność lokalna – plac zabaw może być miejscem spotkań dla mieszkańców okolicy, gdzie mogą nawiązywać kontakty, integrować się i wspólnie spędzać czas, • organizacje pozarządowe i placówki edukacyjne – mogą korzystać z placu zabaw do organizacji różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, • turyści, którzy przyjeżdżają do Mrągowa głównie w sezonie letnim i coraz częściej korzystają z bazy noclegowej w Śródmieściu.
Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp. Część składowa Łączny koszt
1 Zestaw 8 trampolin 94 749.36 zł
2 Koszty transportu 2 952.00 zł
3 Montaż 16 728.00 zł
4 Ogrodzenie wraz z montażem 15 500.00 zł
5 Prace odkrywkowe i inne zalecone przez Wojewódzkiego Konserwatora zabytków 30 000.00 zł
6 koszt npełnienia funkcji nadzoru inwestorskiego poza nadzorem archeologicznym 5 000.00 zł
Pliki
trampolina-tuto-22-16_1_max.jpg trampolina-ziemna_1_1500.jpg trampoliny-ziemne-plac-zabaw.jpg
Koszt
164 929.36 zł
Status zadania
Wybrany do realizacji
Edycja budżetu obywatelskiego
Mrągowski Budżet Obywatelski 2025
Plakat zadania
   Pobierz plakat PDF
Udostępnij